مشاوره

راهکار های افزایش ساعت مطالعه

همه ما می دانیم داشتن ساعت مطالعه مناسب چقدر در کسب موفق ما تاثیر گذار است در این بین گروهی از دانش اموزان به داشتن کیفیت مطالعاتی خود بیش از حد تمرکز دارند وبرای افزایش ساعت مطالعه خود فکر و ایده ای ندارند بهتر است بدانیم برای داشتن کیفیت مطالعه بالا در ابتدا بهتر است ساعت مطالعه خود را بالا ببریم در واقع با افزایش ساعت مطالعه به بالا بردن کیفیتمان کمک میکنیم.

از عواملی که سبب کاهش ساعت مطالعه میشوند میتوان موارد زیر را نام برد;

۱ . نداشتن برنامه ریزی :  نداشتن برنامه سبب سردرگمی و نداشتن نظم  مطالعاتی میشود که خود ساعات زیادی از وقت ما را هدر میدهد.

۲ . استرس بی مورد: استرس بی مورد را کنار بگذاریم و از پیشگویی های منفی خودداری کنیم و نگاه واقع بینانه به اینده داشته باشیم.

۳ . درگیر شدن به مسائل حاشیه ای : گروهی از دانش اموزان ان قدر به مسائلی از قبیل انتخاب بهترین کلاس ,ابزار اموزشی و….. فکر میکنند که اصل موضوع  را فراموش میکنند.

۴ . دشمنان وقت فضای مجازی تلویزیون و… :  گاه اوقات میخواهیم فقط زمان محدود به این موارد بپردازیم که یکدفعه به خود میاییم و می بینیم زمان زیادی را از دست داده ایم  که سسب میشود استرس بگیریم.

برای بالا بردن ساعت مطالعه در شروع بهتر است بازه زمانی مطالعه خود را فشرده کنیم به عنوان مثال اگر میخواهیم 8 ساعت در روزمطالعه داشتنه باشیم وهر روز ان را از ساعت 9صبح تا 9شب تمام میکنیم بیاییم و همان 8 ساعت را تا ساعت 7شب بخوانیم  با این کار مقدار زمان برای خودمان پس انداز کرده ایم و میتوانیم ان زمان را مطالعه کنیم افزایش ساعت مطالعه باید به صورت تدریجی باشد وبه صورت ناگهانی ساعت مطالعه خود را بالا نبرید

توجه نکردن به رند شدن ساعت نکته بسیار ساده ای است که با انجام ان میتوانیم برنامه روزانهمان را فشرده کنیم  در واقع وقتی میتوانیم درسی را ساعت 9.45 شروع کنیم لزومی ندارد تا ساعت 10 زمانمان را هدر دهیم ساعت 10 هیچ فرقی با زمان قبلی ندارد. اگر میخواهید انگیزه لازم برای مطالعه بیشتر را هر روز در خودتان ایجاد کنید ازدفتر برنامه ریزی غافل نشود با پر کردن دفتر برنامه ریزی در اخر هر روز خود به خود انگیزه لازم برای ادامه کار را پیدا خواهید کرد و اخرین نکته هرگز دچار افراط وتفریق نشوید و از با ارزش ترین ابزارتان که زمان است نهایت استفاده را ببرید.

نویسنده مقاله : اقای دکتر حسین فروزنده مهر دانشجوی پزشکی

دوستان خوبم برای دسترسی به مطالب بیشتر و بهره مندی از  مشاوره کاملا رایگان توسط دانشجویان پزشکی از سراسر کشور میتوانید از طریق تماس یا تلگرام با شماره  09332378701 

و کانال تلگرام و پیج اینستاگرام ما تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *